Yaza özel 8 diyet önerisi

Yaza özel 8 diyet önerisi

Baharın gelişi ile kışın kazakların altına sakladığımız fazla kilolarımız ortaya çıkmaya başladı ve tabii ki Bununla beraber kısa sürede çare bulma çabalarımız da internetten 1 hafta da 5 kilogram verdiren diyet mi yapalım arkadaşımın, komşumun zayıfladığı diyet listesi mi yoksa birkaç gün bir şey yemeden dayanabilir miyiz diyetleri 🙂 ve bunun gibi bir çok sağlığımızı olumsuz yönde etkileyecek diyetler.  sağlıklı diyet nasıl olmalı neler yapılmalı 8 madde de açıklayalım.

1) Diyet kişiye özeldir

Sağlıklı ve kalıcı ağırlık kaybının en önemli maddesi. Kulaktan kulağa dolaşan diyetleri yapmayın ,  yıllardır kilolu olan arkadaşınızın zayıfladığı diyet listesi sizi zayıflatmaz hatta kilo bile aldırabilir. İnternette bulduğunuz diyetle kilo vermeyin belki zayıflarsınız ama sağlığınızdan da olursunuz. Diyet kişiye özeldir. Yaşam tarzınıza , kan tahlillerinize , size özel ve uygun olmalıdır.

2) Aç kalmayın

Aç kalarak yaptığınız diyetler sudan ve kastan kaybetmenizi sağlar yağdan kaybetmenizi sağlamaz. Ağırlık kaybında önemli olan yağdan kaybetmektir. Eğer vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi sağlamazsanız yağları koruma altına alır .

3) Su için

En iyi kilo verimi için mutlaka su için. Kadınlar , en az günde 11 su bardağı su içince yağ yakım mekanizmaları iyi çalışır. Suyun sıcak ya da soğuk olmasının zayıflamaya etkisi yoktur. Suyun yemek öncesi , sonrası ya da arasında içilmesinin de fark etmeksizin oda sıcaklığında ki su  kilo verimini sağlar.

4) Ara öğün yapın

Yağ kaybını sağlamak metabolizmanızı hızlandırmanın en güzel yolu ara öğün yapmaktır. Ara öğün yapan kişi sık sık beslendiği için kan şekeri dengede olacak ve bir sonraki öğüne çok acıkmayacak ve metabolizması hızlanacaktır.

5) Her öğün de mutlaka sebze tüketin

Beslenme programında önemli olan noktalardan biri de posa alımının sağlanmasıdır. Sabah kahvaltınız da mutlaka çiğ sebze ve bol yeşillik ; öğlen ve akşam yemeğinizde sebze yemeği ve salata bulundurun.

6)  Fast food  tüketmeyin

Dışarı çıktığınızda fast food tercih ekmeğin. Fast food yerine ızgara et , tavuk , balık , köfte yanına patates kızartması yerine bol salata içecek olarak su , ayran ,maden suyu tüketin.

7) Kalsiyum kaynaklarına yer açın

Düz bir karın için süt ve süt ürünlerini tüketin. Süt ve süt ürünleri; Güçlü kasların yapımını , kilo kaybını sağlar.

8) Hareket edin

Egzersizden faydalanmak için spor salonunda saatler harcamanız gerekmiyor. Günde 30 dakika orta tempoda yürüyüş yeterlidir. Bu hem kan şekerinizi dengeler hem de insülin seviyenizi aşağı çekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir