Neden Yasaksız Diyetisyen

Neden Yasaksız Diyetisyen

Neden Yasaksız Diyetisyen?

Obezite her gecen gün artmaktadır.Obezitenin  nedenleri arasında  fast food  , hareketsiz yasam ve en önemlisi bilinçsizce yapılan hatalı diyetler yer almaktadır.Diyetler gazete ,dergi ,internet ,komşu tavsiyesi , arkadaş önerisi ile kolayca bulunmaktadır.Obez olanda fazla kilosu olanda , bölgesel kilo problemi olan da gebe veya emzikli olanda kadın da erkekte ,  gençte yaşlıda aynı diyeti uyguluyor.Diyeti bulmak  bu kadar kolayken obezitenin azalması gerekmez mi? Diyet parmak izi gibi kişiye özel olmalıdır.Kişinin yaşına , cinsiyetine , boyuna , metabolizma hızına ve en önemlisi yaşam şekline uygun olmalıdır.

Diyet denilince akla bir şeylerden vazgeçme yasam tarzını zorlu bir hale getirmek geliyor. Diyet yapmak demek mutlaka bir şeylerden vazgeçmek demek midir? En sevdiğiniz yiyeceklerden, dışarıda yemekten, tatlılardan hatta sosyal hayatınızdan bile. Bir şeye sahip olamadığımızda onu daha çok isteriz, bu şekilde düşünmek kilo vermek için gösterdiğiniz çabaları doğrudan engelleyebilir. Bazı yiyecekleri  ;  ekmeği , patatesi , tatlıyı ,çikolatayı , meyveyi ve bunlar gibi birçok sevdiğiniz yiyeceği kestiğiniz  sıkı bir diyet planı ile mutsuz olursunuz, çoğu insan da kilo vermek için sevdikleri yiyecekler de dahil olmak üzere belli başlı besinlerden vazgeçmek gerektiğini düşünür. Fakat sonsuza kadar bağlı kalacağınız doğru bir sağlıklı beslenme şekli sizin sevdiğiniz tüm yiyecekleri içermelidir.

Kısa süreli mutsuz olarak bir beslenme programı yaparsınız kilo verirsiniz peki ne kadar dayanacaksınız bu zor koşullara ? Bol bol kısıtlayarak zor durumda kalarak yaptığınız diyet bir gün dayanılmaz olacak ve biticek bu sefer verdiğiniz 3 kilogramı 5 kilogram olarak geri alıcaksınız.

Ben bunlar son bulsun diyet yaparken sosyal yaşantımızdan uzak kalmayalım arkadas toplantılarımızda huzursuz olmayalım severek doya doya yasaksız diyet yapalım istiyorum.Yasaksız diyetlerimle yasaksız diyetisyenim böylelikle hem ben hem danışanlarım cok mutluyuz.:)